close
دانلود آهنگ جدید
بیماری های جنسی
loading...

از همه جا از همه رنگ

بیماری های جنسی

آخرین ارسال های انجمن

عواقب و بیماریهای ناشی از رابطه جنسی مقعدی

ضرورت پرداختن به این مساله از اینجا ناشی می شود که با توجه به افزایش رابطه میان دختر و پسر در جامعه و سعی در ایجاد رابطه دوستی که در نهایت امر این رابطه به سمت روابط جنسی پیش رفته و موجب ایجاد مشکلات و بیماری های جنسی می گردد. البته ذکر این مطلب ضروری است که علی رغم اینکه در ابتدا ایجاد ارتباط از سوی اکثر دختران، فارغ از روابط جنسی می باشد و شاید تنها به دنبال ارضای نیازهای عاطفی باشند ولی در نهایت، آن چیزی که به وقوع می پیوندد بیش از یک رابطه دوستی است! و این به دلیل طبیعت غریزه شهوت می باشد. اساساً آفرینش بگونه ای است که زن به دنبال تسخیر قلب مرد، ولی مرد درصدد تصاحب جسم زن می باشد و حال آنکه تجربه نشان داده فارغ از اینکه اولی اتفاق افتد یا نه، دومی به وقوع می پیوندد!. اصولاًً درجوامعی نظیر ایران در اکثر موارد رابطه جنسی قبل از ازدواج ، به دلیل مسایلی مانند بارداری(بدلیل عدم امکان استفاده از روش های جلوگیری در اکثر موارد) و یا حفظ پرده بکارت ، به سمت رابطه جنسی مقعدی سوق پیدا می کند.

اساسا ساختار مقعد برای انجام رابطه جنسی نمی باشد و بگونه ای شکل یافته که برای خروج مدفوع کارایی داشته باشد نه برای دخول جسم خارجی، در نتیجه رابطه جنسی مقعدی کاملا غیر طبیعی است؛ عضلات اسفنگتر اطراف مقعد که کارکرد آنها بستن مجرا می باشد بگونه ای شکل گرفته اند که در اثر ورود آلت و با فشاری که مرد با آلت خود بر مقعد می آورد بنا به طبیعت خود منقبض می گردند تا از ورود جلوگیری کنند، این عمل کاملا غیر ارادی می باشد و موجب ایجاد زخم های بسیار ریز در دیواره داخلی مقعد(راست روده) می گردد( حتی اگر این کار به آرامی صورت گیرد یا از مواد روان کننده استفاده شود). این زخم ها اگر چه بسیار ریز بوده و شاید هیچگونه دردی نداشته و با چشم قابل مشاهده نباشند ولی شاهراه فوق العاده بزرگی برای ورود باکتریها و ویروسهای خطرناک( اعم از ویروسهای داخل روده و مدفوع و یا ویروسهایی که از طریق آلت مرد وارد می شوند) به داخل جریان خون می باشند. این میکروبها می توانند بیماری های STD (نظیر بیماری ایدز) و انواع عفونت های دستگاه گوارشی (Gut Infections) را ایجاد کنند. هم چنین در صورت ورود ویروس HPV(ویروس مولد زگیل پوستی و زگیل اندام جنسی) به مقعد، موجب ایجاد سرطان در این ناحیه(سرطان رکتوم) خواهد شد. طبق آمارها ، سالیانه حدود پنج ونیم میلیون عفونت HPV گزارش می شود .

این عمل همچنین می تواند موجب آسیب های فیزیکی همانند باد شکم ، بواسیر ، شقاق مقعدی ، بی اختیاری مدفوعی و نظایر آن گردد. در ضمن این عمل علاوه بر مشکلات یاد شده میتواند موجب پارگی رکتوم گردد که در این صورت نیاز به عمل جراحی می باشد. مطالعات نشان داده است که تکرار این عمل موجب ایجاد بی اختیاری مدفوعی می شود، به این دلیل که این عمل موجب تضعیف ماهیچه های اسفنگتر شده و ماهیچه قدرت اولیه خود برای جمع شدن و جلوگیری از خروج مدفوع را از دست میدهد. مساله مهم دیگر از اینجا ناشی می گردد که کوچکترین دستکاری در مقعد (یا رابطه مقعدی) به دلیل نزدیکی زیاد مقعد به مهبل می تواند موجب ورود ویروس های موجود در روده به مهبل شده و بیماریهای عفونی در این ناحیه، همانند ترشحات بد بو در مهبل ، عفونت مثانه ، زگیل ، تبخال ، اختلال و عفونت کلیه ها و حتی سرطان را ایجاد نماید. نکته فوق العاده مهم که باید به آن اشاره گردد این است که بیماری های عفونی دستگاه گوارش ، بواسیر ، سرطان های دستگاه گوارش ، بی اختیاری دفع و نظایر آنها ، هیچگونه دلیلی بر داشتن رابطه جنسی نمی باشد و مسایلی مانند نوع تغذیه ، ژنتیک وغیره می تواند علت ایجاد آنها باشد ، حتی اگر فرد تجربه رابطه جنسی داشته باشد . پس در صورت وجود هر گونه علامت بیماری باید سریعا و بدون هیچگونه نگرانی به پزشک مراجعه شود چرا که عوارض ناشی از تاخیر در درمان غیر قابل جبران است.

طی مطالعه ای در آمریکا تحقیقی روی گروهی از زوجین انجام شد و مشخص گردید که درصد بالایی از زنانی که رابطه مقعدی داشته اند، نه تنها هیچ لذتی از این رابطه نمی بردند بلکه این نوع رابطه برایشان رنج آور بوده و در صد دیگر ، با وجود تجربه این نوع رابطه طی ماه های متمادی ، هنوز هم از بعد از انجام آن ، از احساس ناراحتی در مقعد تا چند روز بعد از آن و بویژه هنگام دفع مدفوع ، گله مند بودند. و دلیل انجام این نوع رابطه را خواست شوهرانشان ذکر کرده اند . یکی از دلایل گرایش به این رابطه ، تماشای فیلم های پورنو با موضوع رابطه جنسی مقعدی گزارش شده است که در آنها هنرپیشه زن بصورت کاملا هنرمندانه و تحریک کننده و صرفاً بدلیل منافع مادی تظاهر به لذت فراوان می کند. لازم به ذکر است که طی سالیان اخیر گروههای طرفدار این رابطه سعی در بی خطر نشان دادن آن نموده و با استفاده از وسایل ارتباط جمعی نظیر اینترنت منجر به افزایش این نوع رابطه حتی در میان همسران می گردند . مساله تاسف برانگیز دیگر اینکه در برخی از سایت ها که مدعی بیان راهکارها برای رابطه جنسی سالم و بی خطر می باشند، این نوع رابطه را در صورت تمایل زن خالی از اشکال ذکر کرده اند! حال آنکه با توجه به تحقیقات انجام یافته در این زمینه که نتایج آنها در مجله های معتبر پزشکی ثبت شده و قسمت عمده آن در این نگارش بیان گردید، نا آگاهی یک پزشک نسبت به عوارض این نوع رابطه قابل تصور نیست( البته در صورتی که در اینگونه از سایتها از وجود پزشک سود جسته باشند!) و شاید هم دلیل آن این باشد که رطب خورده منع رطب نمی کند!

از نقطه نظر عاطفی هم که به این قضیه بنگریم ، این نکته قابل تآمل است که چگونه مردی که مدعی دوست داشتن همسرش است حاضر می شود بخاطر ارضاء نیازهای خود ناراحتی همسر خود را تحمل کند! به هر جهت این نوع از رابطه با توجه به مخاطرات مذکور برای زن، در میان تاسف انگیز است. هر چند این عمل میان زن و مرد غریبه که مرد هیچگونه مسولیتی در قبال طرف مقابل احساس نمی کند و تنها به فکر ارضای نیازهای شهوانی خود می باشد دور از انتطار نیست.

بعضی از آقایان علاقة خاص به سكس با خانم شان از عقب دارند . حالا یا انجام میدهند و یا به علت علاقة زیاد به زوج خود منصرف میشوند .

مریم بازدید : 2313 چهارشنبه 15 خرداد 1392 زمان : 16:43 نظرات ()

بیماری های مقعدی

بسیاری از بیماری‏های ناحیه مقعد، به راحتی قابل درمان هستند. در صورتی که بیماری مقعد شما، با سایر اختلالات پزشکی همراه است، بهتر است در صورت تداوم علائم، با پزشک مراجعه کنید.

مقعد و روده بزرگ

1- بواسیر

بواسیر شایع ترین بیماری مقعد است. در حقیت، احتمالاً نیمی از افراد تا سن 50 سال، بواسیر را تجربه می‏کنند. بواسیر وریدهایی در ناحیه مقعدی است. به هر علتی فشار بیش از حد به پایین راست روده و ناحیه مقعدی وارد شود، به طور غیرطبیعی این وریدها متورم می‏شوند.

این فشار زیاد می‏تواند به علت زور ‏زدن برای دفع مدفوع، اکثرا در اثر اسهال مزمن و کمتر به علت یبوست، حاملگی، پیری یا علل دیگر باشد.

بواسیرهای خارجی به صورت توده نرم و متورم یا و توده سفت در اطراف ناحیه مقعدی ظاهر می‏شوند و بواسیرهای داخلی در داخل کانال مقعدی ایجاد می‏شوند.


نشانه ها

شایع ترین علایم بواسیر شامل خارش و خونریزی، بیرون زدگی و درد می‏باشند. خونریزی اغلب به دنبال دفع مدفوع اتفاق می‏افتد. بواسیر ممکن است افتادگی پیدا کند (به بیرون بلغزد) و از طریق مقعد بیرون بزند.

درد در طی حرکات روده یا بعد از تحریک بواسیرها اتفاق می‏افتد. در خیلی از موارد، علایم در عرض چند روز فروکش می‏کند. اگر علایم تداوم داشته باشند بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

راه های زیادی برای پیشگیری و درمان بواسیر وجود دارد. پزشک به شما کمک خواهد کرد تا مناسب‏ترین درمان را بر پایه شدت علایم انتخاب کنید.


تغییرات عادات غذایی و نحوه زندگی

به طور منظم بیرون روی را افزایش دهید و با خوردن آب فراوان و خوردن میوه‏ها، سبزیجات، سبوس و حبوبات قوام مدفوع را نرم نگه دارید. تداوم نظم حرکات روده می‏تواند باعث بهبود یا جلوگیری از یبوست و زور ‏زدن شود.
شایع ترین علت خارش معقد، بهداشت بد و نامناسب و یا افراط در بهداشت است

درمان در خانه

اگر تحریک ایجاد شده است، نشستن در داخل تشت آب گرم روزانه چند بار، کمک به کاهش ورم خواهد کرد و منطقه گرفتار را تسکین می دهد. این کار بایستی 10 تا 15 دقیقه طول بکشد و در صورتی که به دنبال دفع مدفوع (بیرون روی) باشد، بیشترین اثر را خواهد داشت.


درمان موضعی

بسته به شدت شکایت شما، پزشک ممکن است کرم هیدروکورتیزون یا کف آن را برای خلاصی از التهاب و درد توصیه کند. بسیاری از داروهای مربوط به بواسیر، بدون نسخه قابل تهیه هستند، یا پزشک ممکن است داروی قوی‏تری تجویز کند.


درمان جراحی

در بعضی از موارد، بواسیر به قدری شدید است که احتیاج به جراحی دارد. روش‏های جراحی متعددی وجود دارد. پزشک در صورت ضرورت می‏تواند اطلاعات زیادی در این مورد برای شما فراهم کند.


2- مقعد خارش دار

اشاره به خارش داخل و اطراف مقعد دارد. حالتی است که هم بچه ها و هم بزرگسالان را درگیر می‏کند. به طور کلی علایم با رعایت بهداشت شخصی فروکش می‏کند. در موارد شدید ممکن است که بیمار از درمان دارویی سود ببرد.


علل

شایع ترین علت خارش معقد، بهداشت بد و نامناسب و یا افراط در بهداشت است.

سایر علل شامل بواسیر، انگل‏ها بویژه کرمک، عفونت‏های پوستی و واکنش‏های حساسیتی خاص می‏باشد (اما به آنها محدود نمی‏شود).

مصرف موادغذایی مانند قهوه، چای، نوشابه سیاه و مرکبات ممکن است با خارش ناحیه مقعد همراه شوند.

همچنین البسه تنگ و چسبان می‏توانند با خارش ناحیه مقعد همراه باشند.


درمان خانگی

بهداشت مناسب خیلی مهم است. با احتیاط تمیز کردن ناحیه گرفتار توسط آب تمیز و به دنبال آن مصرف پودر تالک عموماً مۆثر است.

پوشیدن لباس های گشاد (شل) ممکن است علایم را تسکین بخشد.

عدم مصرف بعضی از غذاها از قبیل مرکبات، قهوه و نوشابه سیاه ممکن است کمک کننده باشد.


درمان دارویی

برای درمان موارد مقاوم، خارش مقعدی ممکن است احتیاج به مصرف کرم‌های موضعی هیدروکورتیزون یا کف‏ها در ناحیه گرفتار داشته باشد. این محصولات می‏توانند در تسکین علایم بسیار مۆثر باشند. پزشک درمان مناسبی را توصیه خواهد کرد.


3- شقاق مقعد

شقاق‏ها، پارگی‏های کوچک در کانال مقعدی هستند. این پارگی ها معمولاً در طی عبور مدفوع سفت یا بزرگ بر روی بافت مقعدی ایجاد می‏شوند.
شقاق های مقعدی شایع بوده و معمولاً بدون درمان خاصی ترمیم می‏یابند. در بعضی از بیماران، وقتی که شقاق‏ها ترمیم نیابند این حالت مزمن می‏شود

علایم

بیماران مبتلا، درد را در حین دفع مدفوع تجربه می‏کنند. درد ممکن است بعد از اتمام بیرون روی طول کشیده و تا بیرون روی بعدی فروکش نماید. سایر عوارض می‏توانند شامل خونریزی، خارش و ترشح باشند.


درمان

کار اصلی پزشک، حذف یا کاهش درد خواهد بود.


درمان خانگی

شل کننده‏های مدفوع کمک به کم کردن درد خواهند کرد و نشستن در وان آب گرم یا به کار بردن حوله‏های گرم در منطقه گرفتار، ناراحتی را آرام خواهند نمود.


درمان دارویی

کرم‏ها، کف‏ها، پمادها یا شیاف‏ها ممکن است در کاهش درد مفید باشند و منطقه گرفتار را لغزنده کنند. خیلی از این محصولات بدون نسخه قابل دسترس هستند، یا پزشکتان ممکن است داروی قوی‏تری تجویز کند.

اگه درمان گیاهی خواستین میتونید با ما در میان بگذارید تو همین پست تا بهتون بگم 

مریم بازدید : 1051 چهارشنبه 15 خرداد 1392 زمان : 16:11 نظرات ()

ناتوانی جنسی در مردان و روش های مقابله با آن

به خودتان فرصت دهید

دکتر بام  میگوید:هنگامی که یک مرد پیرتر میشود،زمان تحریک اندام تناسلی وی تا نعوظ طولانی تر میشود،برای مردان هجده تا بیست ساله نعوظ ممکن است ظرف چند ثانیه رخ دهد در دهه ی سی و چهل زندگی،ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد.اما در 60سالگی عدم نعوظ بعد از یک دقیقه علامت ناتوانی جنسی نیست بلکه زمان طولانی تری لازم است در برخی مردان60-70سال حتی یک روز طول میکشد تا نعوظ دوباره برگردد این از پیامد های طبیعی پیری است.

به داروهای مصرفی توجه کنید

داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده میتواند ریشه ی مشکلات باشد ممکن است اشکال از داروهای آنتی هیستامین،مدر ها(ادرار آور ها) و یا آرامبخش هایی باشد که شما مصرف میکنید.

الکل نخورید

شکسپیر میگوید که الکل میل جنسی را زیاد اما قدرت آن را کم میکند...

مریم بازدید : 958 یکشنبه 05 شهريور 1391 زمان : 19:44 نظرات ()
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
  آمار سایت
 • کل مطالب : 490
 • کل نظرات : 176
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1032
 • آی پی امروز : 29
 • آی پی دیروز : 53
 • بازدید امروز : 149
 • باردید دیروز : 202
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 2,671
 • بازدید ماه : 8,399
 • بازدید سال : 37,267
 • بازدید کلی : 1,028,454