دانلود آهنگ جدیدclose
آب تهران نیاز به دستگاه تصفیه اب دارد؟
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 38
نویسنده پیام
ava96 آفلاین

بزرگ تالار
ارسال‌ها : 186
عضویت: 6 /8 /1397


آب تهران نیاز به دستگاه تصفیه اب دارد؟
چه بخواهیم و چه نخواهیم آبی که از طریق سیستم آبرسانی شهری به ما می‌رسد نیاز به تصفیه آب دارد. چرا که هم در فرایند تهیه آب آشامیدنی و هم توزیع آن موادی وارد آب می‌شوند که آن را از حالت طبیعی خارج می‌کنند. چیزی که به آن آب سخت و یا آب آلوده می‌گویند. تهران شهر بزرگی است و مسلما آبرسانی به این جمعیت زیاد و فشرده کار سختی است. آلودگی آب تهران همواره یکی از معضلاتی بوده که ساکنین تهران با آن مواجه بوده‌اند.


راهکاری که برای حل این معضل پیشنهاد می‌شود تصفیه آب لوله‌کشی است که در حال حاضر بین مردم رواج یافته است. آب تهران نیاز به تصفیه آب دارد. برای اینکه به لزوم دستگاه تصفیه آب در تهران پی ببرید در این مقاله به مراحل تهیه آب آشامیدنی و تصفیه آب در تصفیه‌خانه‌ها پرداخته‌ایم و نکات جالب‌توجهی را آورده‌ایم که مطمئنا به جواب سوال‌های خود می‌رسید.


آب آشامیدنی چگونه تهیه می‌شود؟
آب آشامیدنی از چند راه تامین می‌شود. دو تا از منابع اصلی آب دریاچه‌ها و آب چاه‌ها یا همان آب‌های زیرزمینی هستند. این آب به صورت مستقیم قابل شرب نیست و دارای باکتری‌ها و جلبک‌ها و قارچ‌های فراوان است. البته آب‌های چشمه‌ها که از طریق نفوذ آب در تپه‌های شنی خودبخود تصفیه می‌شود کاملا قابل شرب است اما در تهران از این نوع چشمه‌ها نداریم .


از این رو با استفاده از سیستم لوله‌کشی فشار قوی وارد تصفیه‌خانه‌ها می‌شود. تصفیه‌خانه‌های شهری عمدتا در ارتفاع بالاتری نسبت به شهر واقع می‌شوند تا بتوانند با صرف انرژی کمتر آب را به سطح شهر پمپاژ کنند.

چهارشنبه 08 خرداد 1398 - 15:41
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

دریافت همین آهنگ

قالب وبلاگ